چک لیست لوازم ضروری سیسمونی نوزاد

 

تهیه سیسمونی نوزاد یکی از جذاب ترین خرید ها برای پدر و مادرانی می باشد که اولین فرزند آن ها در راه است اما در کنار همه جذابیت ها،دغدغه هایی نیز برای تهیه و خرید وسایل ضروری و مورد نیاز وجود دارد. داشتن یک لیست مناسب که شامل وسایل ضروری، پرکاربرد و موردنیاز نوزاد و همچنین وسایل کمکی که به پدر و مادر در نگهداری و مراقبت از نوزاد کمک می کند، می تواند راهنمای مناسبی برای تهیه یکسیسمونی خوب و کامل باشد. اولین نکته ای که باید بدانید این است که نوزاد شما به سرعت در حال رشد هست و هر ه ماه یا بیشتر نیاز دارهکه لباس های جدید با سایز و اندازه جدید برای او خریداری شود بنابراین باید هوشمندانه و با آگاهی کامل برای نوزاد خرید کنید و قبل از هراقدامی یک چک لیست کامل از سیسمونی داشته باشید

 

ما در این مقاله قصد داریم کامل ترین لیست سیسمونی نوزاد دختر و پسرمعرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از آن بهترین خرید سیسمونی روبرای نوزاد خود داشته باشید. تقریبا می توان گفت سیسمونی نوزاد دختر و پسر تنها از نظر رنگ و تنوع با هم فرق دارند.

 

1-وسایل مورد نیاز برای سیسمونی خواب نوزاد

 

2-لوازم ضروری شیردهی نوزاد

 

3-لوازم ضروری بهداشتی نوزاد

 

4-وسایل ضروری برای گردش و سفر نوزاد

 

5-لباس سیسمونی نوزاد

 

6-لوازم ضروری حمام نوزاد

 

7-لوازم مراقبتی مهم نوزاد

 

8-اسباب بازی نوزاد دخترانه

 

وسایل مورد نیاز برای سیسمونی خواب نوزاد

 

نوزادان می‌توانند هر جایی بخوابند، به شرطی که روی سطح بلندی که امکان افتادن از آن وجود دارد، نباشد و بالش و پتوهای اضافی هماطرافشان نباشد تا باعث خفگی نوزاد در خواب نشود.

از آنجایی که نوزاد تازه متولد شده بیشتر وقت را می خوابد بنابراین لوازمی که برای خواب کودکتان تهیه می کنید علاوه بر این که کیفیت خوبیداشته باشد باید احساس راحتی هم داشته باشد مهم ترین وسایلی که برای خواب نوزاد لازم است:

 

تخت نوزاد: می توانید برای نوزاد یک گهواره یا تخت کنار مادر تهیه کنید. بهتر است تختی که می‌خرید، این قابلیت را داشته باشد که بتوانید دردو سال بعدی نیز از آن استفاده کنید و نیازی به خرید گهواره یا تخت بزرگ تر نباشد

تشک نوزاد: یک تشک فنری سفت یا یک تشک اسفنجی برای خواب نوزاد مناسب است. استفاده از تشک آنتی رفلاکس برای نوزادانی کهرفلاکس دارند بسیار مناسب است و باعث می شود نوزاد خواب راحتی داشته باشد.

 

سرویس خواب: استفاده از سرویس خواب های چند تکه که هم بالش، هم پتو،هم لحاف داشته باشد و همه در یک پک باشد می توان به صرفهو کاربردی باشد . سرویس خواب نوزاد در مدل های دخترانه و پسرانه موجود می باشند .

 

لوازم ضروری شیردهی نوزاد

 

لوازم شیردهی یا غذاخوری نوزاد یکی ازمهم ترین و ضروری ترین لوازم سیسمونی نوزاد به شمار می آید مهم ترین و اولین وسیله که نوزاد ازبدو تولد با آن سر و کار دارد شیشه شیر برای نوزاد است شیشه شیر و سرشیشه ها انواع مختلفی دارند که باید متناسب با نیاز نوازدتانخریداری شود همین طور در ابتدا می توانید یک قنداق خوری برای نوزاد خود خریداری کنید توجه داشته باشید برای خرید شیشه شیر بهتراست نکاتی را در باره آن بدانید اگر قصد دارید که نوزاد را با شیر خود تغذیه کنید، پس بهتر است از ابتدا شیشه شیر خریداری نکنید. توجهداشته باشید ممکن است شیر شما کافی باشد و نوزاد نیازی به شیر کمکی نداشته باشد. درنتیجه شیشه شیر بهتر است زمانی خریداری شودکه شما اطمینان داشته باشید که باید از شیرخشک برای تغذیه ی کامل یا کمکی استفاده کنید.

 

برای اطلاع از نکات و ویژگی های خرید شیشه شیر نوزاد می توانید به وبلاگ فروشگاه هزاربازی مراجعه نمایید.

اگر شاغل هستید و کودکتان فقط از شیر شما تغدیه می کند باید یک شیردوش  خریداری کنید انواع شیردوش های برقی یا دستی در برند هایمختلف متناسب با نیاز شما موجود می باشد

خرید بهتر است برای بعد از 6 ماهگی خرید داری کنید. لیوان های آموزشی انواع مختلف در طرح های جذاب موجود می باشند که متناسب بانیاز کوچولوتون می توانید خریداری کنید .

خرید یک فلاسک برای آب جوش لازم است تا در هنگامی که بیرون از منزل هستید و می خواهید به نوزاد خود شیر دهید از آن استفاده کنید.

برای تمیز کردن شیشه شیر نوزاد مخصوا شيشه شير های طلقی بهتر است از بک فرچه مخصوص برای شست و شو آن استفاده کنید

 

لوازم ضروری بهداشتی نوزاد

 

پوشک: یکی از وسایل مهم در روز های اول به دنیا امدن نوزاداتان استفاده از پوشک می باشد برخی از پدر و مادر ها پوشک های تعویض یکبار مصرف را انتخاب می کنند و برخی پوشک های پارچه ای را ترجیح می دهند بنابراین بهتر است چند بسته پوشک در خانه داشته باشید

 

زیرانداز:زیرانداز ، یا تشک تعویض وسیله کاربردی برای کودکتان می باشد.بنابراین هنگام عوض کردن پوشک نوزادتان داشتن این وسیله لازمست.

 

دستمال مرطوب:داشتن دستمال مرطوب های بدون بو یا معطر می تواند برای تمیز کردن پاهای کوچولوتون هنگام عوض کردن پوشک لازماست.

 

 پماد سوختگی: کرم سوختگی یکی از وسایل مورد نیاز برای مراقبت از پوست نوزادان و کودکان است. ممکن است در صورت استفاده مداوماز پوشک، پوست کودک شما دچار عرق سوزی یا دچار سوختگی می شوند بنابراین استفاده از یک کرم سوختگی می تواند مشکل کوچولویدلبندتان را حل کند

 

لوازم ضروری برای گردش و سفر

 

شاید یکی از گران ترین بخش های خرید سیسمونی نوزاد همین وسایل مربوط به گردش و سفر نوزاد می باشد این وسایل شامل‌ کالسکه،کریر،آغوشی نوزاد،صندلی ماشین،ساک،سبد حمل نوزاد است.

 

کالسکه نوزاد: در این این وسایل خرید کالسکه را می توان یکی از مهم ترین وسایل دانست کالسکه ها نوزاد انواع مختلفی دارند برخی ازکالسکه های مسافرتی و برخی هم معمولی هستند که برای گردش و پیاده روی روزانه مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین قبل از خرید کالسکهبرای نوزاد دلبندتان به نکات مربوط به آن توجه نمایید.

 

برای اطلاع از نکات و ویژگی های بیشتر درباره کالسکه نوزاد می توانید به وبلاگ فروشگاه هزاربازی مراجعه کنید همچنین برای مدل های دیگرکالسکه به سایت هزاربازی با شماره های فروشگاه تماس حاصل نمایید .

 

آغوشی نوزاد: شما می‌توانید از آغوشی برای حمل کودکتان در خانه، هنگام رفتن به مهمانی، خرید یا هر جای دیگری استفاده کنید اما اینوسیله زمانی بیشترین کاربرد را دارد که در حال رفتن به مکانی باشید که حمل کالسکه برایتان سخت است.

 

صندلی ماشین: صندلی ماشین کودک یکی از وسایل بسیار کاربردی است که کمک می کند کودک در ماشین از هر گونه آسیب در امان بماند،صندلی ماشین‌ها طوری طراحی‌شده‌اند که از صدمه دیدن کودک در هنگام تصادفات تا مقدار زیادی جلوگیری کند . خرید صندلی ماشینامروزه در بسیاری از کشورها اجباری و قانونی شده است.

 

ساک و سبد حمل نوزاد: ساک و سبد حمل نوزاد وسیله ای است که می توانید نوزاد خود را درون آن بگذارید و او را بیرون از خانه ببرید اینوسیله زمانی که نوزاد تان تازه متولد می شود و می خواهید او را از بیمارستان به خانه ببرید بسیار کاربرد دارد.

 

سیسمونی لباس نوزاد 

 

مهم ترین و جذاب ترین بخش خرید های سیسمونی انتخاب لباس برای نوزاد دلبندتان است لباس نوزاد هم مانند سایر لباس های بزرگسالانسایزبندی و در برند های مختلفی موجود می باشد هر برند با برند دیگر متفاوت است برای خرید لباس باید با توجه به ماه تولد فرزندتان ومتناسب با فصل خریداری کنید باید برای هر دوره سنی بر اساس سایز نوزاد و متناسب با فصل خریداری کنید خرید از هر سایز 3 دست لباسکافی می باشد

 

مهم ترین تکه های لباس نوزاد

 

لباس زیردکمه دار آستین بلند،کوتاه،رکابی،بلوز آستین بلند،کوتاه،رکابی،شورت عینکی،شرت پادار،شلوار،سرهمی ساده یاجورابدار،کلاه،دستکش،پاپوش،پیشبند،آروغگیر

توجه داشته باشید هر برند لباس نوزادی سایزبندی خودش را دارد مثلا سایزبندیلبای های برند تاپ لاین در ۷سایز متنوع از بدو تولد تا 36 ماه( سه سال ) می باشد و سایزبندی به شکل زیر می باشد:

سایز 0 ← مناسب نوزادان از بدو تولد تا 3 ماهگی
سایز 1 ← مناسب نوزادان از 3 تا 6 ماهگی
سایز 2 ← مناسب نوزادان 6 تا 9 ماهه
سایز 3 ← مناسب نوزادان 9 تا 12 ماه
سایز 4 ← مناسب کودکان 12 تا 18 ماه
سایز 5 ← مناسب کودکان 18 تا 24 ماه
سایز 6 ← مناسب کودکان 2 تا 3 ساله

 

راهنمایی خرید لباس نوزتد دخترانه و پسرانه

 

لوازم ضروری برای حمام کردن نوزاد

 

شامپو،صابون،یک دست حوله،لیف،وان حمام نوزاد یا ابر حمام  از جمله وسایل ضروری برای نوزادتان می باشد شست و شو نوزاد بدون وانکار بسیار سخت و البته خطرناکی است.

 

وان حمام نوزاد: در شکل ها و مدل های مختلفی می باشند که ممکن است بعصی از آن ها پایه دار و برخی ساده باشند ، همچنین برخی ازاین وان ها قابلیت تبدیل به آسان شور را دارند که می تواند نوزاد را به راحتی بدون اینکه بلغزد شست وشو کنید

 

حوله نوزاد:حوله نوزاد انواع مختلفی دارد که می تواند. حوله های تن پوش یا حوله های کلاه دار می توانند برای فرزندتان پس از حمام کردنلازم باشد

 

شامپو صابون نوزاد: شامپو ها انواع مختلفی دارندبرخی شامپو ها مخصوص سر نوزاد است و برخی همبرای سر و بدن نوزاد هستند اینشامپو ها به دلیل اینکه مخصوص نوزادان می باشد مواد غیر شیمیایی تهیه شده اند

 

لوازم مراقبتی نوزاد

 

قیچی،ناخونگیر،سوهان برای کوتاهی ناخن های نوزادتان لازم است از آنجایی که ناخن های نوزادتان ظریف است و برای گرفتن آن نیاز است ازیک ناخنگیر مخصوص برای فرزندتان استفاده شود. این محصولات را می توانید به صورت جداگانه یا به صورت ست بهداشتی نوزاد تهیه کنید.

 

پوار بینی: زمانی که بچه ها کوچک هستند به دلیل اینکه چون نمی توانند بینی خود را بگیرند یا زمانی که سرما می خورند و بینی شان میگیره استفاده از یک پوار میتواند مشکل فرزندتان را حل کند.

ست شانه و برس: ست شانه و برس برای مو های نرم و نازک نوزاد لازم است

 

دندانگیر نوزاد: کودکان معمولا در حدود 3 الی 6 ماهگی دندان در می آورند و این دندان در آوردن ها برای کودک چندان راحت نیست و آنها را اذیت می کند اما این مسئله راه حل دارد و می تواند با استاده از دندانگیر تا حدودی این درد را برای کودک کم کرد دندانگیر ها انواعمختلفی دارند

 

بالش شیردهی: داشتن یک بالش شیردهی به شما کمک می کند در زمان شیر دادن آن را زیر نوزاد قرار دهید و مکان راحتی را برای نوزاد خودفراهم کنید این بالش ها در مدل ها ، طرح و سایز های متنوعی قرار دارد

پیشبند: داشتن یک پیشبند برای نوزاد میتواند مانع از کثیف شدن لباس نوزاد شما شود بنابراین داشتن یک پیشبند برای کوچولوی دلبندتان میتواند لازم باشد پیشن های نوزاد هم در طرح ها و مدل های متنوع دخترانه و پسرانه موجود می باشد

برای محافظت از لباس خود در مقابل رفلاکس نوزاداستفاده از دستمال آروغگیر می تواند مناسب باشد این دستمال ها بهتر است همیشه دردسترس باشند.

اسباب بازی نوزاد :

 

اسباب بازی ها نقش پررنگی در رشد مهارت های شناختی، ارتباطی و اجتماعی کودکان دارند. گروهی از اسباب بازی ها با نگاه جنسیتیطراحی و تولید می شوند. برای مثال عروسک ها، ست های آشپزی، چایخوری و لوازم خانگی به عنوان اسباب بازی های دخترانه شناخته میشوند توجه داشته باشید اسباب بازی که برای کودکان خریدداری می کنید متناسب با گروه سنی کودک باشد.